logo HerKer
home | kontakt | koszty wysyłki | program lojalnościowy | włosy | koszyk | wszystkie produkty
Expert w zagęszczaniu włosówpoleć znajomym
kobieta i mężczyznaniebo
logowanie email: hasło:
załóż konto
zapomniałeś hasła? - kliknij
Regulamin
<

WSTĘP

1. Portal internetowy www.HerKer.pl jest własnością firmy:

SALMAX S.C. Marcin Pańczyk, Katarzyna Pańczyk
Puszkina 25
43-175 Wyry
NIP: 635-17-74-523
tel: 32 323 04 77
fax: 32 323 04 77
Numer konta bankowego: 80 1140 2004 0000 3302 5027 7206

ZAMÓWIENIA - SKŁADANIE I REALIZACJA

2. Zamówienia internetowe można składać o każdej porze.
3. Zamówienie można złożyć:
 • za pośrednictwem internetu,
 • telefonicznie, dzwoniąc do nas na numer: 32 323 04 77

By poprawnie złożyć zamówienie, należy podać następujące dane:

 • imię oraz nazwisko
 • dokładny adres
 • rodzaj kosmetyku i jego kolor
 • ilość sztuk
 • adres e-mail lub telefon w celu potwierdzenia
  dokonanego zamówienia

4. Podanie przez Kupującego (Klienta) danych osobowych jest dobrowolne. W przypadku błędnego lub niedostatecznego wypełnienia formularza Sprzedawca dołoży wszelkich starań, aby skontaktować się z Kupującym w celu potwierdzenia złożenia oferty. Jeśli oferty nie będzie można potwierdzić w terminie 5 dni roboczych z uwagi na brak możliwości kontaktu z Kupującym, oferta Sprzedawcy nie jest wiążąca.

5. Paczki wysyłane są przez nas codziennie. Za pośrednictwem poczty polskiej priorytetem oraz kurierem. Pierwszy sposób przesyłki dociera do naszych klientów zazwyczaj w przeciągu jednego do trzech dni roboczych. Niestety trzeba się jednak liczyć z opóźnieniami dostarczenia zamówień, które nie wynikają z naszej winy. Należy mieć to na uwadze zwłaszcza w dużych miastach, takich jak: Gdańsk, Warszawa i Wrocław. Przesyłki kurierskie w 99% przypadków docierają do klienta następnego dnia roboczego.

WARUNKI PŁATNOŚCI

6. Istnieje kilka możliwości uiszczenia zapłaty za wybrane kosmetyki:

 • płatność za pobraniem czyli u kuriera lub listonosza przy odbiorze paczki
 • przedpłata przelew
 • kartą kredytową
 • oraz za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

7. Zamówienia z opcją płatności przy odbiorze otrzymane do godziny 13.30 realizowane są tego samego dnia (pod warunkiem, że jest to dzień roboczy). Natomiast zamówienia, które dotrą do nas po tej godzinie realizowane są dnia następnego. Wybór opcji płatności przelewem skutkuje wysłaniem przez nas zamówienia tuż po zaksięgowaniu wpłaty na konto. Przelewy wykonane z mBanku oraz za pośrednictwem płatności Dotpay docierają do nas natychmiast, na pozostałe czas oczekiwania zazwyczaj zamyka się w 24 godzinach.

PRZESYŁKI ZAGRANICZNE

8. Nasze kosmetyki wysyłamy również za granicę. Koszty wysyłki wynoszą tyle samo ile w przypadku zamówień krajowych. Przy zamówieniach zagranicznych nie ma możliwości płatności przy odbiorze. Zamówienie można zapłacić przelewem bądź kartą kredytową. W przypadku płatności przelewem oprócz naszego numeru konta będzie najprawdopodobniej potrzebne podanie naszego adresu, adresu naszego banku oraz BIC (SWIFT) – międzynarodowego kodu banku. Nasz adres znajduje się poniżej.

Dane do dokonania przelewu zagranicznego:
Firma: Salmax s.c.
Adres: ul. Puszkina 25, 43-175 Wyry, Poland
Nazwa naszego banku: BRE BANK S.A.
Adres naszego banku: al. Mickiewicza 10, 90-050 Lodz
Numer konta(IBAN) : PL 80 1140 2004 0000 3302 5027 7206
SWIFT (BIC): BREXPLPWMBK

9. Na obszarze Europy nasze paczki są dostarczane w okresie trzech dni roboczych. Poza Europą na dostarczenie przesyłki trzeba czekać od 3 do 10 dni roboczych.

ZWROTY PACZEK ORAZ REKLAMACJE

10. Zanim przyjmiesz przesyłkę, sprawdź, czy nie jest ona uszkodzona (naderwane opakowanie, niepokojąco zgnieciony karton, itd.). Jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowości, nie odbieraj takiej przesyłki. Poinformuj o uszkodzeniu listonosza oraz skontaktuj się z nami. Uszkodzona przesyłka zostanie dostarczona do nas. My powtórnie wyślemy zamówiony towar.

11. Klient (Kupujący) ma prawo odstąpić od Umowy (zrezygnować z zakupionego towaru) bez podania przyczyny w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty otrzymania przesyłki. Zwrot jest możliwy, jeśli towar jest zwracany w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Pieniądze zostaną przez nas wysłane przelewem na wskazane konto bankowe.

ZAKOŃCZENIE

12. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdują odpowiednie przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności Kodeks cywilny, Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawa z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta.

13. Zgodnie z przepisami Ogólnego Rozporządzenia dotyczącego Ochrony Danych Osobowych (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.Urz. UE L 119, s.) firma Salmax s.c. zobowiązuje się do ochrony danych osobowych. Dane te są gromadzone wyłącznie w celu realizacji zamówień i nie są udzielane osobom trzecim. Klient ma prawo do wglądu w swoje dane i ich poprawiania oraz do żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania. Więcej informacji dotyczących RODO znajduje się w zakładce "Polityka Prywatności".

RODO I POLITYKA PRYWATNOŚCI

1. Niniejsza Polityka Prywatności („Polityka Prywatności”) stanowi integralną część Regulaminu sklepu internetowego dostępnego pod adresem www.herker.pl. Akceptacja Regulaminu oznacza również akceptację Polityki Prywatności. Przed rozpoczęciem korzystania z serwisu www.herker.pl Kupujący powinien zapoznać się z Polityką Prywatności. Polityka Prywatności określa zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych Kupujących.

ADMINISTRATOR DANYCH

2. Administratorem danych osobowych („Dane”) użytkowników sklepu internetowego dostępnego pod adresem www.herker.pl jest Salmax s.c. Marcin Pańczyk, Katarzyna Pańczyk z siedzibą w Wyrach przy ul. Puszkina 25, NIP: 635-177-45-23, REGON: 240789190 (dalej „Administrator”).

GROMADZONE DANE

3. Kupujący podaje Dane w formularzu rejestracyjnym oraz w formularzu zamówienia. Gromadzone Dane obejmują informacje takie jak imię i nazwisko Kupującego, adres mailowy, telefon, NIP, nazwa firmy oraz adres zamieszkania, a także adres dostawy.

CELE PRZETWARZANIA DANYCH

4. Dane przetwarzane będą w celu wykonania Umowy zawieranej pomiędzy każdym z Kupujących a Administratorem w ramach działalności sklepu internetowego www.herker.pl. Przetwarzanie danych obejmuje:

 • kontakt z Kupującymi (telefonicznie, mailowo i za pośrednictwem tradycyjnej korespondencji),
 • prowadzenie księgowości,
 • realizację złożonego zamówienia,
 • obsługę otrzymanych reklamacji oraz zgłoszeń,
 • zapewnienie obsługi konta i rozwiązywanie problemów technicznych,
 • zapewnienie obsługi usług płatniczych,
 • zapisywanie danych w plikach cookies,
 • organizację programów lojalnościowych,
 • przechowywanie danych dla celów archiwizacyjnych.

5. Dodatkowo, przepisy prawa wymagają od nas przetwarzania Twoich danych dla celów podatkowych i rachunkowych. Dane nie będą przetwarzane w celach marketingowych i reklamowych.

6. Sklep internetowy Herker.pl jest uczestnikiem programu „Zaufane Opinie” w ramach usługi świadczonej przez Ceneo Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (60-166), ul. Grunwaldzka 182, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy KRS, pod numerem KRS: 0000493884, NIP: 7792420393. Administrator przekazuje Ceneo Sp. z o.o. adres email Kupujących w celu przesyłania za pośrednictwem poczty elektronicznej przez Ceneo Sp. z o.o. ankiet służących uzyskaniu od Kupującego opinii na temat dokonanej transakcji oraz zakupionego produktu a także na zamieszczaniu w serwisie dostępnym w domenie Ceneo.pl opinii wyrażonych przez Kupujących w rezultacie otrzymania ankiet.

CZY PODANIE DANYCH JEST OBOWIAZKOWE?

7. Podanie Danych jest dobrowolne, jednak ich niepodanie w procesie Rejestracji uniemożliwia Rejestrację, a niepodanie tych Danych w procesie składania Zamówienia uniemożliwia jego realizację.

8. Wymagamy podania przez Kupującego następujących Danych, aby móc zawrzeć i wykonać Umowę: adres e-mail oraz hasło, imię i nazwisko, adres zamieszkania i dostawy, numer telefonu, ewentualnie NIP oraz nazwę i adres firmy.

9. Jeśli z jakiegoś powodu Kupujący nie poda powyższych Danych, niestety nie będziemy mogli zawrzeć Umowy z Kupującym, a w konsekwencji Kupujący nie będzie mógł dokonać zakupu w naszym sklepie www.herker.pl.

PRAWA KUPUJACEGO W ZAKRESIE PRZETWARZANIA DANYCH

10. Kupujący ma prawo dostępu do treści Danych, ich sprostowania, aktualizacji, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Danych. Administrator zapewnia również Kupującym możliwość usunięcia Danych ze Zbioru Danych. Administrator może odmówić usunięcia Danych, jeżeli Kupujący nie uregulował wszystkich należności wobec Administratora lub naruszył Regulamin bądz obowiązujące przepisy prawa, a zachowanie Danych jest niezbędne do wyjaśnienia tych okoliczności i ustalenia odpowiedzialności Kupującego.

11. Kupujący ma prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Danych do organu nadzorczego, którym jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (adres: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

12. Przetwarzamy Dane Kupującego, dopóki nie wycofa on zgody na ich przetwarzanie. Kupujący może wycofać zgodę w dowolnym momencie w sposób, w jaki ją wyraził.

ZABEZPIECZENIE DANYCH

13. Administrator stosuje odpowiednie środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych Danych, a w szczególności zabezpiecza Dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem prawa oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem.

Do przetwarzania są dopuszczane wyłącznie osoby posiadające upoważnienie nadane przez Administratora.

POZOSTAŁE POSTANOWIENIA

14. Dane Kupujących udostępniamy podmiotom wspierającym nas w świadczeniu usług drogą elektroniczną, czyli takim, które zapewniają usługi płatnicze bądŸ wspomagają obsługę użytkowników www.herker.pl. Uprawnionymi współużytkownikami Danych Kupujących będą także podmioty współpracujące ze sklepem www.herker.pl przy wysyłce towarów, w szczególności firmy transportowe świadczące usługi wykonania dostawy.

15. Administrator nigdy nie udostępniał i nie będzie w przyszłości udostępniać Danych Kupujących do celów innych niż związanych z realizacją zamówienia.

16. Dane mogą być udostępniane podmiotom uprawnionym do ich otrzymania na mocy obowiązujących przepisów prawa, w tym właściwym organom wymiaru sprawiedliwości. Administrator przekazuje zebrane Dane Kupujących organom administracji państwowej, organom ścigania oraz organom wymiaru sprawiedliwości na ich wyraŸne żądanie i tylko w przypadkach określonych przez przepisy prawa.

17. Administrator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Polityce Prywatności. Każdą osobę wykorzystującą w jakikolwiek sposób serwis www.herker.pl obowiązuje aktualna wersja Polityki Prywatności.home | mapa strony | program lojalnościowy | kontakt | włosy | regulamin | wszystkie produkty | koszyk